Aranżując pokój dziecka trzeba zadbać o barwny anturaż - w końcu pomieszczenie malucha musi być kreatywne i korzystnie wpływające na wyobraźnię. Duże pole do popisu daje aranżacja ścian - niektórzy stawiają na tapety, naklejki i inne kolorowe szablony. My proponujemy niecodzienną dekorację na ściany - urokliwe rysunki! 

Rysunki na ścianach

Jakie rysunki sprawdzą się na ścianach? Świetnym pomysłem są te, które przedstawiają bohaterów ulubionych kreskówek. Koziołek Matołek, Miś Uszatek czy Słoń Trąbalski - to tylko kilka propozycji, które wywołują uśmiech dzieci. Do wykonania rysunków sprawdzą się szablony, które idealnie odwzorowują postacie z bajek. Można je również wykonać samodzielnie, przerysowując na sztywny karton. 

Niektórzy uznają jednak, że to dziecko powinno współtworzyć wystrój pomieszczenia, w którym mieszka. W ten sposób pobudza się kreatywność i wyczucie estetyki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest możliwość wykonania rysunku samodzielnie. W tym celu wyznacz odpowiednią część ściany i zachęć malucha do twórczej pracy. W tym celu może wykorzystać dowolne materiały, jak farbki czy kredki. Jeśli jednak dziecko lubi zmieniać swoją wersję rysunku, sprawdzą się tu tak zwane farby tablicowe.

Jeszcze inną propozycją jest profesjonalny rysunek do pokoju dziecięcego, które zostanie wykonane przez osobę znającą się na rzeczy. Może to być wykształcony artysta, ale też osoba z otoczenia, która po prostu ma talent plastyczny. Z jednej strony można poprosić o wykonanie rysunku zgodnie z naszą wizją, jak i też liczyć na artystyczną wizję profesjonalisty.

Rysunki na ścianach

Jak zrobić jednokolorowy rysunek na ścianie?

Rysunek na ścianie można wykonać także w inny sposób i stworzyć jednokolorowy rysunek w oparciu o wcześniej wybrany szablon, którego obramowanie zostanie pokryte kontrastowym kolorem.

Rysunki w pokoju malucha - duże czy małe?

Jedni wolą pojedyncze wzory, inni ekspresyjne rysunki na powierzchnię całej ściany. Warto jednak wiedzieć, że niewielkie pomieszczenia mogą zostać łatwo przytłoczone nadmiarem kolorów i wzorów. Decydując się więc na pomalowanie całej powierzchni ściany, wybierz stonowaną kolorystykę i delikatne wzornictwo. Duże kompozycje można wzbogacić o wykończenie akwarelami, które świetnie pasują do klimatu pokojów dziecięcych. 

Rysunki w dziecięcym pokoju - czarno-białe czy może w kolorze?

Choć wydaje się, że kolor to podstawa, tak prawdą jest, że rysunki do dziecięcego nie muszą być kolorowe, aby wyglądać kreatywnie. Czerń i biel świetnie może pobudzać wyobraźnię dziecka. Pamiętajmy jednak, że czarno-białe kontury mogą zostać potraktowane jako rodzaj malowanki, a najmłodsi z chęcią ubarwią je kolorami w dowolny dl siebie sposób. 

Warto przeczytać