Przedpokój to wbrew pozorom bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To przecież właśnie to miejsce jest pierwszym, które widzą odwiedzający nas goście. Dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój korytarza, aby stał się on doskonałą wizytówką całego naszego mieszkania.

Właściwe zagospodarowanie przedpokoju ma bardzo duże znaczenie. Musimy zatem pamiętać o takich jego elementach, jak chociażby miejsce do wieszania kurtek, ale także siedzisko do zakładania butów, komoda z pojemnymi szufladami, na której będzie można położyć klucze czy torebkę i oczywiście lustro, aby przejrzeć się w nim przed wyjściem z domu. Zapomnijmy za to o staromodnym pawlaczu, który być może był funkcjonalny, ale mało atrakcyjny wizualnie. Obecnie, lepiej jest postawić na praktyczne i pojemne szafy wnękowe.

W związku z tym, że większość korytarzy nie posiada okien, nie powinniśmy ich wyposażać w zbyt ciemne meble. Jeśli pomieszczenie to jest także stosunkowo małe, masywne szafy czy komody, również się w nim nie sprawdzą.

Mały przedpokój może być ładny!

Meble w jasnych, ciepłych kolorach, o niewielkich rozmiarach, również mogą doskonale zaspokoić nasze potrzeby, gdy chodzi o korytarz. Do tego, dostępne obecnie nowoczesne komody czy szafy, fantastycznie sprawdzą się we współczesnych wnętrzach tego typu.

Pamiętajmy o tym, że wygląd przedpokoju, może także zależeć od wybranego przez nas oświetlenia. Dlatego, nie podejmujmy decyzji zbyt pochopnie. Powinno ono rzecz jasna dostarczać nam potrzebną ilość światła, ale oprócz tego może stanowić fajny, designerski dodatek.

Stylowy przedpokój

Bardzo popularny jest w ostatnim czasie styl pop-art, w którym podstawą są najróżniejsze akcesoria w żywych kolorach. Ale warto też pomyśleć o własnoręcznym wykonaniu mebli albo innych elementów wyposażenia przedpokoju. Będą one przede wszystkim oryginalne, a nasi goście na pewno docenią wysiłek włożony w ich stworzenie.

Pośród panujących trendów warto też wymienić chociażby podłogi szachownice, które dodają charakteru każdemu wnętrzu. Pamiętajmy jednak, że tak wyrazisty akcent musi zostać nieco wyrównany stonowanymi meblami. W tym przypadku, tradycyjna biel sprawdzi się najlepiej.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Jeśli chcemy, aby nasz przedpokój wyróżniał się spośród innych pomieszczeń tego typu, designerskie dodatki, takie jak nietuzinkowy wieszak Martyny Gawrońskiej- Rymowicz, to najlepsze rozwiązanie.

Warto też pomyśleć o dodatkach z geometrycznymi wzorami, w postaci dywanu czy klosza do lampy. Są one bardzo modne, a do tego dodają swego rodzaju lekkości całemu pomieszczeniu.

Osoby odważne, które lubią nieszablonowe rozwiązania, mogą też pomyśleć o odejściu od tradycyjnego przeznaczenia przedpokoju. Zamiast szaf czy schowków, w pomieszczeniu tym można w związku z tym ustawić, na przykład regały z książkami.

Warto przeczytać