Mały stół w kuchni pozwoli na jedzenie rodzinnego śniadania nawet w małej powierzchniowo kuchni. Dodatkowo wygląda całkiem ładnie i spełnia wszystkie inne potrzebne funkcje. Przyjrzyjmy się różnego rodzaju pomysłom na stół do kuchni.

Mały stół pozwoli na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca w niewielkiej kuchni. Wszystko zależy od odpowiedniego ulokowania mebla i jego gabarytów.

Stół mobilny - Jeśli posiadamy otwartą kuchnię lub salon z aneksem kuchennym to stół należy stylistycznie dopasować do pozostałych stref wnętrza. Warto jednak zróżnicować stół stylistycznie. Dobrze jest niewielki stolik podnieść do wysokości stołków barowych. Ustawiony na skraju ścianki wyznaczającej umowną granicę pomiędzy pomieszczeniami będzie dobrym zamknięciem optycznym i funkcjonalnym dla przestrzeni w mieszkaniu. Może także sprawdzić się jako blat zastępczy lub dodatkowa przestrzeń robocza. Ciekawe może być także wzbogacenie małego stołu o kółka z blokerami. Dzięki temu będziemy mogli w łatwy sposób przenosić go pomiędzy różnymi lokacjami

Półrozwiązania - Klasyczne, półokrągłe, kwadratowe składane blaty przyścienne są nadal bardzo popularnym rozwiązaniem jako zamiennik stołu w małej kuchni. Ich stylistyka na zawsze pozostanie w modzie, pasuje praktycznie do każdego rodzaju i każdej stylistyki kuchni. Taki składany blat znakomicie spełni funkcję małego stołu do kuchni, przy którym będziemy mogli zjeść każdy posiłek.

Stolik kuchenny

Wysuwane blaty - Nowoczesne małe kuchnie często wymagają nowoczesnych rozwiązań jeśli chodzi o stolik do kuchni. Coraz częściej stosuje się wysuwane panele i ruchome blaty, ukryte w spodnich częściach mebli. Rozwiązania takie są bardzo praktyczne i nie przeszkadzają jeśli nie są potrzebne. Jest to świetne rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o rodzinne posiłki, jak i przy okazji niespodziewanych gości. Dodatkowo jeśli przygotowujemy posiłek, do którego potrzebujemy wiele przestrzeni operacyjnej, to taki blat zawsze służy pomocą.

Jeśli nie stół to co?

Jeśli przetestowaliśmy wszystkie rozwiązania i architektoniczne triki w naszej kuchni i mimo to nie jesteśmy w stanie znaleźć miejsca na klasyczny stół, a powyższe rozwiązania do nas nie przemawiają to nie musimy się jeszcze przejmować. Z pomocą może przyjść nam rozwiązanie w postaci zgrabnego bufetu. Jest to sposób wzorowany na aranżacjach małych barów i kawiarni, które nie posiadają wiele miejsca na strefę bistro. Wysokie blaty przyokienne z dostawionymi do nich stołkami świetnie zastąpią rolę standardowego rodzinnego stołu w małej kuchni. Dodatkowym atutem będzie to, że w trakcie posiłku będziemy mogli przyglądać się widokiem naszego podwórza lub innej przestrzeni, którą mamy za swoim oknem. To naprawdę dodaje apetytu!

Warto przeczytać