Ludzie, dla których przebywanie długich godzin przed monitorem wiedzą, że wygodny fotel biurowy jest najważniejszy. Poniżej znajduje się lista najlepszych ergonomicznych modeli dostępnych do kupienia (i mała niespodzianka).

1. Pierwsze miejsce zajmuje Embody, którego "ojcem" został H. Miller. Tylko w oparciu znajduje się ponad 90 osobnych elementów, które przemieszczają się tak, jak ruszają się plecy osoby siedzącej na krześle. Według nielicznych jest to niezwykle wygodne. Dla chcących sprawdzić prawdziwość tej teorii, fotel można dostać za 1 600 dolarów.

2. Drugie krzesło posiada tego samego ojca co jego poprzednik, jest po prostu nieco starsze. Aeron Chair swoją wygodę zawdzięcza rodzajowi tkaniny przeznaczonej do uszycia oparcia. Jego wygląd jest bardziej surowy, ale za to tańszy - tylko 600 dolarów.

3. Następne jest krzesło komputerowe - Smartchair Biofeedback. Wyposażone w zwrotne sprzężenie biologiczne. W jego wnętrzu znajdują się sensory obserwujące napięcie w mięśniach człowieka i reaguje na nie.

Krzesło komputerowe4. Fotel Humanscale Freedom nie potrzebuje bawienia się z kabelkami. Przy zmianie naszej pozycji, krzesło samo się zmienia. Stanowi to konkurencję wobec fotelów H. Millera. Kosztuje mniej więcej 1 000 dolarów.

5. Fotel biurowy Leopard opiera się na nodze typu cybernetycznego. To ona reaguje na wagę osoby siedzącej i ustawia całe krzesło podług tego. Podnosi się wtedy gdy człowiek.

6. ErgoChair autorstwa doctora Riter zwane jest krzesłem jajkiem. Ma sprawiać, że plecy są całe czas poprawnie ustawione a mięśnie grzbietu wzmocnione. Ma ładny wygląd. Jest tani - 189 dolarów.

7. Włoski fotel - Alisteel Acuity - ma neutralny wygląd - pasuje wszędzie. Stanowi konkurencję wobec Aerona ponieważ automatycznie dopasowuje się do pozycji człowieka. Przez jego design kosztuje 1250-2575 dolarów.

8. Fotel biurowy ferrari spodoba się każdemu zmotoryzowanemu. Wyjęto go z samochodu Ferrari i przemieniono na biurowe krzesło. Trzeba ustawiać go manualnie. Kosztuje 6 500 dolarów.

Komfortowy fotel biurowy9. Krzesło biurowe Pininfarina Xten ma na celu zlikwidować pocenie się człowieka na nim siedzącego i zmniejszyć jego zmęczenie. Wszystko dzięki użyciu specjalnego żelu. Jednakże taki rarytas to koszt około 3 000 USD.

10. Na ostatnim miejscu, choć równie dobry jest fotel biurowy Verte. Jego wygląd przywodzi na myśl szkielet. Jednakże to jak go zaprojektowano nie ma wcale związku z lubieniem kości. Elementy podobne do kręgów zawierają w sobie sprężyny. Jeśli się odciśnie w nim formę pleców, zostanie on zapamiętany tak, że w przyszłości następować będzie ich korekta. Całość kosztuje 1 500 dolarów.

Niespodzianką jest widoczny wyżej mebel. Chociaż szefowi nie wypada się w niego wyposażyć, nic nie stoi na przeszkodzie ładnej, młodej asystentce.

Warto przeczytać