Niektórzy uwielbiają gotować – inni nie mają do tego zapału i wszystkie wykonywane w kuchni czynności są dla nich prawdziwym utrapieniem. Tym lepiej jest zatem zainwestować w akcesoria kuchenne, które pozwalają skrócić czas wykonywania pewnych uciążliwych zadań – często tych żmudnych, które należy wykonywać wręcz mechanicznie, ponieważ są nudne.

Siekanie ziół? A może szczypiorku? Przygotowywanie idealnych jajek sadzonych na ważny obiad? Lepienie pierogów, dociskając boki, żeby farsz nie wyleciał ze środka? Wszystko to można wykonać o wiele szybciej dzięki posiadaniu przydatnych gadżetów kuchennych – które mogą być zresztą przydatnym prezentem dla samego siebie oraz dla innej osoby!

Gadżety mniej znane

Gadżety kuchenne dzielą się na takie, o których wiele osób słyszało i takie, których istnienia wiele osób sobie nawet nie uświadamia. Ciekawym pomysłem są na przykład nożyczki do ziół, które pozwalają szybko poradzić sobie z zieleniną – pociąć ją na dowolnie duże kawałki, bez męczenia się z nożem i deską. Oczywiście, takie nożyczki nadają się nie tylko do ziół, ale do wszelkiej zieleniny. Ciekawym urządzeniem jest również specjalna wycinarka do ravioli, pozwalająca uzyskać równiutko pofalowane brzegi tych pierożków. Nadaje się zresztą do wszystkich pierożków! Problematyczne może być zresztą wykonywanie wielu różnych rzeczy w kuchni – choćby zdobienie ciasta czy marynowanie mięsa. Dlatego powstały i takie gadżety, które to ułatwiają, czyli pisaki do ciast i urządzenia do wygodnego, równomiernego marynowania.

Siekanie ziół

Gadżety bardziej popularne

Są i takie gadżety kuchenne, które cieszą się już dużą popularnością, a jednak nie wszyscy jeszcze mają je w domach. Naprawdę warto je kupić, ponieważ potrafią ułatwić wiele różnych prac, z czego ucieszą się zwłaszcza ci, którzy mają mało czasu i którzy nie bardzo palą się do spędzania długich godzin w kuchni – bo po prostu tego nie lubią! Do takich akcesoriów, które niewątpliwie każdy powinien mieć, należą:

- gofrownica (bo kto nie lubi smaku gofrów?)

- szpatułka do wygładzania masy i cukru (ułatwia przygotowanie pysznych tortów bez wielokrotnego poprawiania)

- forma do jajek sadzonych (żeby wychodziły zawsze piękne i równe, a nie rozlane po całej patelni).

To nie są oczywiście jedyne gadżety, na których zakup można się zdecydować. W sklepach – zwłaszcza tych internetowych – znajdziemy ich mnóstwo, więc każdy z pewnością odnajdzie coś dla siebie, co przyda się w domu. Narzędzia do usuwania szypułek z truskawek, spray do cytrusów i im podobne akcesoria – wszystko można kupować pojedynczo, albo w całych zestawach. Można też często natrafić na różne, ciekawe promocje - warto więc przeglądać strony sklepów z podobnymi produktami co jakiś czas.

Warto przeczytać