Narzuta położona na łóżku jest praktyczna - oprócz pościeli okrywa też łóżko. Jednocześnie stanowi dekoracje pomieszczenia. Dobrze jest zdecydować się na taką pasującą do wystroju. Jak powinna ona wyglądać by nadać sypialni efektownego i przytulnego charakteru?

Pomieszczenia do odpoczywania

W sypialni odpoczywamy, więc jej nastrój jest ważny. Przeważnie to łóżko stanowi największą rzecz w tym pomieszczeniu. Jego wygląd mówi o charakterze sypialni i jej stylu. Dlatego urządzając ten pokój często trzeba pomyśleć nad rodzajem narzuty spełniającym swoją rolę.

Narzuta jest dobrana prawidłowo tylko gdy pomaga w zachowaniu ładu oraz braku bałaganu w pomieszczeniu. Jednocześnie dekoruje ona sypialnie jak i jest praktyczna.

Wybierając ją trzeba zwrócić uwagę w jaki sposób wykonano jej sploty - to one mogą odpowiadać za jej trwałość. Jak więc będzie wyglądać wytrzymała narzuta? Za solidną uznaje się taką wykonaną za pomocą metody hotpress przy czym jest lekko pikowana. Nie używa się w niej nici! Dobrze jest też spojrzeć, aby można ją było prać w pralkach. Dzięki temu szybko i łatwo posprząta się w sypialni.

Narzuta pasująca do wyglądu sypialni

Perfekcyjne dodatki są w stanie całkowicie odmienić wygląd pokoju. Co do narzut, można wybierać wśród wielu kolorów i wzorów. To z tego powodu da się wybrać kapę idealnie współgrającą z całą sypialnią. Tylko jaka narzuta powinna znajdować się w jakiej sypialni?

Narzuty do sypialni

Estetyczne sypialnie powinny łączyć się z narzutami satynowymi. Dlaczego? Ponieważ przynoszą one na myśl wrażenie elegancji i schludności. W przypadku przytulnych i ciepłych pomieszczeń sprawdzą się kolorowe i fantazyjne narzuty - wpasują się tu te w stylu indyjskim lub własnoręcznej roboty.
W sypialniach należących do młodych osób sprawdzą się narzuty z nadrukami. Rustykalna sypialnia powinna mieć narzutę futrzaną, chociaż w miesiące letnie można się zdecydować na taką w beżowych, ciepłych barwach z koronkowym obramowaniem.

Poprawnie dopasowana narzuta jest w stanie zmienić wygląd sypialni. Nie można tego jednak robić na chybił-trafił. Minimalizm nie będzie współgrać z ręcznie robionymi narzutami. Lepiej sprawdzi się narzuta skromna i elegancja. W luksus zaś nie wpasuje się indyjska narzuta czy też ze zbyt dużą ilością wzorów i rzucających się w oczy kolorów.

Idealna narzuta ma współtworzyć wygląd sypialni i pasować do reszty rzeczy tj. mebli, zasłon, kolorystyki. Romantyczny styl sypialni dogra się z lekkim wzorem kwiatowym.

Wygoda i estetyka w sypialni

Poprawna narzuta łatwo nada sypialni stylu. Wybierając ją trzeba patrzeć na jej kolor, wzornictwo i materiał. Narzuta ma być i dodatkiem i dopełnieniem pokoju. Ponieważ na rynku znajduje się wiele różnorodnych narzut każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Warto przeczytać