Pokój młodzieżowy musi być przede wszystkim funkcjonalny. To przecież właśnie w tym miejscu nasze dziecko śpi, odpoczywa w wolnym czasie i uczy się. Nie oznacza to jednak, że jego wystrój nie ma znaczenia. Wręcz przeciwnie! Dobór poszczególnych elementów jego wyposażenia, takich jak meble, musi być podyktowany panującymi trendami oraz upodobaniami młodego człowieka, który będzie w nim mieszkał.

Podobnie jest ze ścianami i ich dekoracją. Tym bardziej, że mogą one nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Co zatem może okazać się dobrą ozdobą ścian w pokoju młodzieżowym?

1. Nowoczesna tapeta

Tapeta jeszcze do niedawna nie kojarzyła się nam zbyt dobrze. Obecnie jednak, jakość ich wykonania oraz niezwykle szeroki wybór dostępnych wzorów, zachęcają do korzystania z tej dekoracji. Tapetę można zastosować na wszystkich ścianach, albo też na jednej z nich, sprawiając, że stanie się ona ciekawym akcentem, podkreślającym styl całego pokoju.

Decydując się na wykorzystanie tapety w całym pokoju, powinniśmy raczej stawiać na spokojniejsze barwy oraz wzory. Dzięki temu, nie przytłoczą one pomieszczenia, tak jak w przypadku bardzo krzykliwych grafik. Modnym i nowoczesnym rozwiązaniem, jest też zastosowanie tapety w mocnych kolorach, na jednej ścianie pokoju nastolatka. Mogą to być na przykład pasy albo jasne gwiazdy na bardzo ciemnym tle.

Niezwykle popularne są też ostatnio tapety, których wzór jest imitacją najróżniejszych materiałów. Jeśli nastolatek lubi styl industrialny, doskonale sprawdzą się wówczas tapety, które wyglądają jak cegły. Bez większych problemów, powinniśmy też znaleźć tapety z nadrukami związanymi z zainteresowaniami naszego dziecka. Miłośniczkom mody na pewno przypadnie do gustu tapeta w panterkę, a młodzi ludzie interesujący się podróżami znajdą tapetę przedstawiającą niezwykłe krajobrazy.

Aranżacja pokoju młodzieżowego2. Plakaty

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu okres, gdy ściany jego pokoju były niemal w całości obklejone plakatami z młodzieżowych czasopism. Teraz jednak, z łatwością możemy również kupić plakaty-obrazy, które prezentują się znacznie lepiej, niż te gazetowe. Wybór tego typu dekoracji na ścianę pokoju młodzieżowego jest naprawdę duży. Bez problemu znajdziemy zatem nowoczesne grafiki, jak i plakaty z ulubionymi zespołami nastolatka czy zapierającymi dech w piersiach widokami.

3. Lustra

Każdy nastolatek, a zwłaszcza dziewczyny, chcą wyglądać dobrze, wychodząc do szkoły albo na spotkanie ze znajomymi. Dlatego, jeśli zaproponujemy, aby na ścianie pokoju naszego dziecka, zawisło lustro w ozdobnej ramie, na pewno spotka się to z jego aprobatą. Dzięki temu, ściana w pokoju młodzieżowym zostanie ozdobiona w ładny, ale przy tym również bardzo praktyczny sposób. Dlaczego zatem nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu?

Warto przeczytać