Gotowanie to pasja wielu osób. Do tej pory, było ono zarezerwowane głównie dla kobiet, ale na szczęście ten stereotyp odchodzi już w zapomnienie. Mężczyźni to przecież podobno najlepsi kucharze!

Jeśli Ty też kochasz gotować, z pewnością doskonale znasz to uczucie, gdy trafiasz na nowy gadżet kuchenny, który rewolucjonizuje Twoją kuchnię. Ilość produktów, które mają nam pomóc w gotowaniu jest naprawdę duża, dlatego stworzyliśmy listę najlepszych akcesoriów kuchennych, uzupełniających Twoją kolekcję.

1. Nożyczki do ziół

Zioła mogą przysporzyć nam sporo pracy, dlatego warto sięgnąć po gadżet, który pozwoli nam się szybko z nimi rozprawić. Nożyczki do ziół wyglądają dość oryginalnie, ale już po pierwszym użyciu, nie będziesz chciała ich oddać! Przy pomocy jednego cięcia, wprawiamy w ruch kilka ostrzy, które doskonale spełniają swoje zadanie.

2. Narzędzie do usuwania szypułek z truskawek

Usuwanie szypułek jest dość nużącym i przede wszystkim brudzącym zajęciem. Do tej pory nie było jednak innego wyjścia, jak tylko robić to ręcznie. Teraz to się na szczęście zmienia, gdyż do dyspozycji mamy łatwe w użyciu narzędzie do szybkiego pozbywania się szypułek z truskawek.

3. Spray do cytrusów

Wydawać by się mogło, że jest to mało potrzebny gadżet, ale gdy tylko go zastosujesz, od razu zmienisz zdanie. Szybkie nałóż urządzenie na cytrynę lub limonkę i od razu możesz rozpylać sok z tych owoców, bez zbędnego wysiłku.

4. Wycinarka do ravioli

Kuchnia włoska cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością, dlatego wycinarka do ravioli również robi furorę. Z jej pomocą stworzymy równiutkie brzegi tego włoskiego przysmaku, choć możemy użyć wycinarki także do polskich pierogów.

Dekorowanie ciast

5. Pisak do ciast

Dekorowanie ciast i ciasteczek przestanie być problemem, gdy zaopatrzymy się w specjalne pisaki, dzięki którym stworzymy dowolny napis na słodkich smakołykach.

6. Gadżet do marynowania mięsa

Dzięki temu urządzeniu, w bardzo łatwy sposób doskonale zamarynujecie smakowite mięsa, które później podacie swoim najbliższym.

Na naszej liście, znalazło się również miejsce na akcesoria, które nie są żadną nowością. Warto jednak przypomnieć, aby wyposażyć w nie naszą kuchnią.

7. Szpatułki do wygładzania masy

Jeśli wciąż wygładzasz masy na tortach przy pomocy noża, lepiej zainwestuj w szpatułkę. Jest ona niedroga, a ciasta wyglądają po jej użyciu zdecydowanie lepiej.

8. Gofrownica

Nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni, a w szybki sposób przypomni nam wakacyjny czas. Warto mieć ją pod ręką!

9. Forma do jajek sadzonych

Przygotuj sobie i Twoim bliskim jedyne w swoim rodzaju śniadanie, korzystając z fantastycznych form do jajek sadzonych. Na pewno zagoszczą one w Twojej kuchni na dłużej, odczarowując nudne posiłki.

Warto przeczytać