Dajemy cenne rady jak stół powinien być udekorowany, aby oddać styl właściciela i jednocześnie stworzyć pozytywny nastrój dla odwiedzających nas ludzi. Poniższe rady są niebanalne a do tego sprawdzone!

Pierwszym krokiem jest skompletowanie całej zastawy. W tym przypadku sprawdzi się nawet ta, zrobiona z porcelany. Te naczynia, których używa się na co dzień, bez przeszkód da się wykorzystać także w czasie świąt. Jeśli taką zastawę połączy się z oryginalnym obrusem, ale doda się do niej świeże kwiaty umieszczone w wazonie, ozdobi ona stół tak, jak biżuteria zdobi strój kobiety. Interesujące akcenty tupu wazon pomalowany w żywe, rzucające się w oczy barwy, różnobarwne kieliszki do alkoholu czy kolorowe serwetki dadzą efekt współgrania ze sobą wszystkich elementów. Używając wciąż takich samych przedmiotów, ale na różne sposoby, uzyska się niepowtarzalne kombinacje.

Stół tylko w jednym kolorze

Jeśli zastawia utrzymana jest tylko w jednej barwie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę poszaleć z serwetkami. Ślicznie zaprezentują w połączeniu z serwetkami wykonanymi z lnu naturalnego albo posiadające interesującą powierzchnie. Zaliczyć tutaj można również te z wielobarwnymi wzorami. Nie wolno zapomnieć o serwetnikach dekoracyjnych. Jeśli cały stół ozdobi się w kolorze białym, warto przeprowadzić kilka eksperymentów dotyczących powierzchni szklanych kieliszków.

Aranżacje kwiatoweOdświętna zastawa?

Stołowa zastawa, którą uważa się za elegancją powinna się znajdować na wyciągnięcie ręki. Używanie jej nie może być zarezerwowane wyłącznie na specjalne okazje. Zamiast tego, dobrze jest używać jej za każdym razem jeśli tylko ma się taką zachciankę. Sam widok pięknych naczyń jest w stanie zmienić nasz humor na lepszy.

Stół ozdobiony kwiatami!

Kolejnym etapem jest zadbanie o posiadanie dużej ilości naczyń, które oprócz godnego prezentowania się, nadadzą się do umieszczenia w nich kwiaty. Wcale nie trzeba do tego użyć tylko wazonów. Nadadzą się również konewki, słoiki, czy mini wiadra. Kwiaty powinny być świeże, dopiero co ścięte i w różnych kolorach. Jednakże nie powinny zbyt intensywnie wydzielać zapachu! Lilie i frezje odpadają!

Kolacja ze świecami

W każdym momencie obecność świec nadaje magii. Najprościej jest umieścić je w środku małych świeczników, zwłaszcza tych na tealighty. Zabezpieczą one obrus przed plamami po stearynie. Jednakże jeśli chcemy wyprawić kolacje w stylu eleganckim, piękniej prezentować się będą świeczniki zwane kandelabrami. Mając zamiar kupić długie świece, należy zapomnieć o oszczędzaniu. Otóż, tańsze odpowiedniki oznaczają złą jakość - palą się w różnym stopniu i kończą na stole.

Warto przeczytać