Przedpokój jest wizytówką całego naszego mieszkania lub domu, dlatego warto zadbać o to, by jego wystrój był funkcjonalny i przy tym również ładny. Co zatem powinno się w nim znaleźć?

W związku z tym, że większość przedpokoi to pomieszczenia bardzo małe, warto stawiać na meble wielofunkcyjne, takie jak na przykład szafy wnękowe. Są nowoczesne, a do tego zmieścimy w nich wszystko to, co powinno zostać ukryte przed wzrokiem odwiedzających nas gości.

Wieszaki

W małych przestrzeniach, najlepszym rozwiązaniem wydają się być wieszaki ścienne, również te połączone z dodatkowymi półkami, chociażby na czapki, szaliki, czy nawet buty. Oczywiście trzeba przy tym zadbać o to, by były one wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno czy metal, aby nie odkształcały się pod ciężarem naszych ubrań.

Jeśli dysponujemy większym metrażem, warto zastanowić się nad zakupem wieszaka stojącego. Obecnie, do wyboru jest wiele modeli tego typu produktów, wykonanych z drewna, metalu czy wytrzymałych tworzyw sztucznych. Oprócz miejsca na kurtki, te klasyczne wieszaki posiadają także miejsce na parasole.

Lustra

Lustro w przedpokoju pozwala nam się przejrzeć przed wyjściem z domu, ale także może optycznie powiększyć pomieszczenie i stanowić jego ciekawą dekorację. Obecnie, dużą popularnością cieszą się nie tylko klasyczne kształty luster z ozdobnymi ramami, ale także inne ich formy. Ciekawym rozwiązaniem, może być chociażby zamontowanie kilku mniejszych luster obok siebie, które będą stanowiły elegancką całość.

Wyposażenie przedpokoju

Stojaki na parasole

Stojak na parasole ze szczelnym dnem to bardzo ważny element każdego przedpokoju. W ostatnim czasie, chętnie wybierane były parasolniki ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, ale klasyczne stojaki z drewna i żeliwa również nie tracą na popularności. Wszystko zależy od stylu w jakim jest zaaranżowany nasz przedpokój.

Szafki na klucze

Jeśli lubimy, gdy wszystko jest na swoim miejscu, szafka na klucze to obowiązkowy element naszego przedpokoju. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, które są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Mogą być one stylizowane, na przykład na domek dla ptaków, lub też połączone z półkami i wieszakami, albo spełniać jednocześnie rolę zegara czy ramki na zdjęcia.

Akcesoria do pielęgnacji obuwia

Wszelkiego typu akcesoria do obuwia, mogą nie tylko świetnie spełnić swoją rolę, ale także stanowić ciekawy element dekoracyjny przedpokoju. Stojąca szczotka do butów, z żeliwną ramą ozdobioną figurkami, będzie się świetnie prezentować, a do tego pozwoli wygodnie oczyścić obuwie z zabrudzeń. Bardzo eleganckim elementem dekoracyjnym przedpokoju, zwłaszcza w klasycznych aranżacjach wnętrz, mogą być też łyżki do butów wykonane z rogu.

Warto przeczytać