Salon - projekt ściany to wyśmienite tła względem środka pomieszczenia. Tapeta, cegła, jednolity kolor czy sam beton - rodzajów wykończenia ścian jest mnóstwo. Poniżej 10 najbardziej modnych pomysłów na zaprojektowanie ścian w głównym pomieszczeniu domu!

Projekt a wnętrze
Wygląd salonu, a właściwie zaprojektowanie wyglądu jego ścian, dobrze jest wykonać podług panującego stylu w jego wnętrzu. Jednakże czasami warto postawić na trochę fantazji. Malować ściany można jak się chce. Człowieka ogranicza tylko jego odwaga. Uważa się, że czarna farba na ścianie jest szalona, ale sprawi ona, że salon uzyska głębię, bez wprowadzenia atmosfery mroku i chłodu. Wszystko będzie zależeć co będzie okalać czarną ścianę.

Ostatnio modne są tapety ze wzorami zwierząt/kwiatów. Trzeba jednak pomyśleć czy będą one zawsze pasować i się nam podobać. Jeśli nie jesteśmy w 100% pewni, lepiej zdecydujmy się na delikatny aczkolwiek subtelny wzór, a sama tapeta niech będzie mieć taki sam kolor jak reszta ścian. Alternatywnym rozwiązaniem jest cegła.

Do wyboru jest cegła surowa występująca w swej naturalnej barwie lub bielona. Ewentualnie ceglana ściana, cała w kolorze czarnym. Modną surowość czy też charakter industrialny otrzyma się przy wykorzystaniu surowego betonu. Świetnie będzie współgrał z minimalistycznym salonem. Ostatnio hitem ścian w salonie stały się kwarcowe spieki. Utrzymane są w ciekawej barwie i mają niezwykłe właściwości. Z kolei chcąc uzyskać domowy, przytulny klimat warto postawić na ścianę tapicerowaną.

Mocna barwa ściany sprawi, że salon utrzymany w minimalistycznym stylu uzyska głębię i charakter. Biel zaś ukoi zarówno wnętrze jak i emocje człowieka - wyciszy. Pomysłów jest mnóstwo. Tutaj pokazano 10 naj- popularniejszych/modniejszych pomysłów.

Ściana ceglana

Rób co chcesz!

Jeszcze niedawno prym wiodły tapety. Potem modne stały się ściany jednolite i gładkie. Następnie modny stał się industrializm czyli surowa cegła. Spiek kwarcowy, beton (surowy), czy chłodny kamień - nie tylko dopełnia aranżację salonu, ale wyznacza jego wygląd.

Dekorowanie ściany dopełnia wygląd wnętrza

Bieżąca ilość materiałów służących wykończeniu ścian umożliwia wybrać takie, które będą praktyczne i jednocześnie spełnią oczekiwania kupca. Tak jak w salonie wykończone będą ściany, tak da się zmieniać jego wnętrze. W taki sposób ściana będzie albo tłem albo głównym punktem wystroju pomieszczenia - jego charakteru i stylu.

Wzory zwierząt/kwiatów na tapetach

Jeśli salon jest utrzymany minimalistycznie i prosto, głębi można mu nadać poprzez ściany ozdobione tapetą, które ożywią salon i staną się podstawą do pokazywania tego co jest najlepsze. Jednakże, gdy w pomieszczeniu znajduje się wszystko i nic, wyciszyć i uspokoić wnętrze da się poprzez wykorzystanie subtelnej tapety.

Warto przeczytać