Dekoracja wnętrz własnego domu czy mieszkania, to oczywiście przede wszystkim kwestia gustu. Większość osób stara się jednak podążać także za panującymi trendami, które potrafią bardzo szybko się zmieniać.

Jednym z takich trendów, który stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny, jest ozdabianie ścian różnych pomieszczeń, naklejanymi na ścianach napisami. Chętni klienci mogą kupić gotowe teksty wydrukowane na wielkim formacie, znajdujące się w ofercie wielu sklepów. Ale też mogą oni wykonać własny projekt, zawierający na przykład ulubiony cytat, a następnie zlecić jego wydrukowanie.

Czy jednak dekoracje tego rodzaju to dobry pomysł? Zdania są podzielone, dlatego jedna, prosta odpowiedź na tak zadane pytanie nie istnieje. Tak naprawdę, wiele zależy od wyglądu takiej ozdoby oraz sposobu jej użycia. W niektórych sytuacjach, napisy okazują się być świetnym elementem dekoracyjnym konkretnego pomieszczenia. W innych przypadkach, gdy napis jest niestosowny albo źle zaprojektowany, taka ozdoba może całkowicie zrujnować nasze starania i sprawić, że całe pomieszczenie będzie prezentowało się nie najlepiej i będzie źle odbierane przez odwiedzających nas gości.

Należy jednak podkreślić, że w przeważającej liczbie przypadków, napis na ścianie prezentuje się naprawdę dobrze i dodaje pomieszczeniu charakteru. Oczywiście, wybierając napis, musimy skupić się przede wszystkim na doborze odpowiedniej treści. Nawet jeśli projekt takiej dekoracji będzie wyjątkowo udany i jego stworzenie zlecimy najlepszemu profesjonaliście, gdy treść wybranego przez nas napisu będzie „jałowa”, całość nie da nam takiego efektu, jakiego oczekujemy.

Ozdoby na ścianę

W przypadku wielu pomieszczeń, dość bezpiecznym wyborem, okazują się być zabawne napisy. Tekst, który jest pogodny, może wpływać na dobry nastrój domowników, za każdym razem, gdy wejdą do konkretnego pomieszczenia. A i odwiedzającej nas rodzinie czy przyjaciołom z pewnością przypadnie do gustu.

Nie popełniajmy częstego błędu rodziców i nie decydujmy się na umieszczanie górnolotnych cytatów na ścianach dziecięcych pokoików. Zupełnie nie pasują one do kolorowych ścian, małych mebli i mnóstwa zabawek. Zamiast tego, możemy skorzystać z cytatów czy powiedzeń, używanych prze bohaterów ulubionych bajek naszych pociech.

Ozdoby typograficzne, do jakich nalezą napisy na ścianach, mogą stanowić bardzo pozytywny element wystroju każdego wnętrza. Najważniejsze jednak, by poświęcić nieco czasu na znalezienie takiej treści, która będzie pasowała, zarówno do samego pomieszczenia, jak i charakteru jego mieszkańców. Warto także postarać się, by napis został dobrze zaprojektowany i wydrukowany. Natomiast po tym, gdy już ozdobi on naszą ścianę, odpowiednio o niego dbajmy, gdyż podniszczony czy odklejający się napis, jedynie oszpeci pomieszczenie.

Warto przeczytać